4 lipca 2017r. czternaścioro dzieci z Gminy Leżajsk w wieku od 7 do 18 lat, pochodzących z rodzin o niskich dochodach, wyjechało na wypoczynek letni do Sandomierza. Miejsce zakwaterowania to Internat Centrum Kształcenia Zespołu Szkół Rolniczych w Sandomierzu.


Podczas kolonii, która będzie trwać od 4.07.2017r. do 17.07.2017r., uczestnicy poznają miasto Sandomierz przepełnione zabytkami i podziemnymi korytarzami, zwiedzą zbrojownię rycerską, wąwóz lessowy, Góry Pieprzowe, Góry Świętokrzyskie, a także będą mieli okazję płynąć statkiem po Wiśle.
Dodatkowo, nawiązując do słynnego Ojca Mateusza, dla uczestników przygotowane zostały ciekawe przygody i zagadki detektywistyczne.
Internat wyposażony jest w kino domowe, świetlicę, stół bilardowy, pomieszczenia do gry w tenisa, miejsca zadaszone na ogniska, salę gimnastyczną oraz boisko sportowe.
Kolonia jest finansowana przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Koszt jednego skierowania wynosi 1 100,00zł.

Powrót przewidziany został na 17.07.2017r. ok. godz. 15.00 na parkingu obok Dworca PKS, Pl. Dworcowy w Leżajsku.